Německo, Argentina, Nizozemsko, Brazílie: kolik medailí mají?

Čtyři nejúspěšnější týmy letošního fotbalového mistrovství jsme zachytili v tabulce, která zobrazuje, jak se jejich národní týmy umisťovaly na vítězných stupních v uplynulých letech.

V tabulce jsou rovněž zvýrazněny dosavadní dva úspěchy československého fotbalu: v letech 1934 a 1962, kdy jsme získali stříbrné medaile.  Kdybychom převedli získané úplně všechny medaile od roku 1930, kdy se mistrovství začala hrát, do současnosti, na jediný zápas Evropa vs. Amerika, dostali bychom výsledek 44 : 18, jak jsme si ukázali na mapě zachycující jednotlivé země podle počtu dosud získaných medailí.

MS tab

Kateřina Mahdalová 203 článků
Věnuje se datové a kontextové žurnalistice a svou profesi chápe jako službu veřejnosti. Autorka stovek vizualizací a analýz, založila web datovazurnalistika.cz, vedla datové projekty v České tiskové kanceláři, dlouhodobě spolupracuje s významnými světovými médii a agenturami (The Wall Street Journal, Deutsche Presse Agentur a dalšími). Za svou práci byla nominována na Novinářskou cenu v letech 2014 a 2018: poprvé v kategorii Inovativní online žurnalistika, podruhé za „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“. Miluje data a jejich vizualizace, stále se učí a jen tak se nevzdává. Říká-li někdo, že venku svítí slunce, a druhý, že prší, novinář/ka nemá slepě citovat oba. Má otevřít okno a ověřit, co se skutečně děje.

Názor? Sem s ním!

Reagovat

Váš e-mail nebude viditelný veřejně.


*