Fotbalová mistrovství 1930 – 2014

Které země nasbíraly kolik medailí? Kdybychom převedli získané medaile od roku 1930, kdy se mistrovství začala hrát, do současnosti, na jediný zápas Evropa vs. Amerika, dostali bychom výsledek 44 : 18. Započítán je už i letošní výsledek, kdy bronzová medaile míří do Evropy a o zlatou a stříbrnou se dnes večer podělí Evropa i Amerika.

V počtu vyhraných medailí bez ohledu na jejich hodnotu vede Německo, které jich dosud získalo 11 (4 bronzové, 4 stříbrné a 3 zlaté s tím, že zlatou nebo stříbrnou přidá ještě dnes večer). Na druhém místě s devíti medailemi je Brazílie (5 zlatých, 2 stříbrné, 2 bronzové) a na třetím místě je Argentina: dosud získala 4 medaile (2 zlaté a 2 stříbrné a jednu z nich získá ještě dnes ve finálovém utkání s Německem).

Plné zvětšení mapy ZDE.

* Velká Británie = anglická fotbalová reprezentace

 

Kateřina Mahdalová 203 článků
Věnuje se datové a kontextové žurnalistice a svou profesi chápe jako službu veřejnosti. Autorka stovek vizualizací a analýz, založila web datovazurnalistika.cz, vedla datové projekty v České tiskové kanceláři, dlouhodobě spolupracuje s významnými světovými médii a agenturami (The Wall Street Journal, Deutsche Presse Agentur a dalšími). Za svou práci byla nominována na Novinářskou cenu v letech 2014 a 2018: poprvé v kategorii Inovativní online žurnalistika, podruhé za „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“. Miluje data a jejich vizualizace, stále se učí a jen tak se nevzdává. Říká-li někdo, že venku svítí slunce, a druhý, že prší, novinář/ka nemá slepě citovat oba. Má otevřít okno a ověřit, co se skutečně děje.

Názor? Sem s ním!

Reagovat

Váš e-mail nebude viditelný veřejně.


*