Společně otevíráme data 2014: soutěž zahájí večírek se zástupci otevřených úřadů

Fond Otakara Motejla připravuje 2. ročník soutěže o nejlepší aplikace nad otevřenými daty. 10 vítězných projektů získá finanční a věcné ceny. Zahájení proběhne 2. 9. formou večírku, který propojí poskytovatele dat a tvůrce aplikací.

Večírku, který proběhne 2. 9. od 18.15 hodin v Era Světě (Jungmannovo náměstí 767, Praha 1), se zúčastní zástupci úřadů, které otevírají svá data:  Česká obchodní inspekceČeský statistický úřadČeský telekomunikační úřad,Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahyměsto Děčínkraj Vysočina. Představí se také  partneři soutěže, kteří poskytnou technickou podporu a odborné konzultace: např. CZ.NICRedHat a další.

Cílem soutěže Společně otevíráme data je ocenit kvalitní aplikace pracující s otevřenými daty a přispět k rozvoji a zkvalitnění digitálních služeb pro společnost.  Právě na příkladu praktických aplikací jsou nejlépe vidět přínosy otevřenosti, které mohou inspirovat veřejnou správu i podnikatelský sektor, aby zpřístupnily svá data.

Soutěž je otevřená všem účastníkům z řad veřejnosti, studentů, neziskových organizací i firem. Přihlášené aplikace musí byt postaveny na otevřených datech nebo část použitých dat poskytnout v otevřeném formátu. Aplikace bude možné přihlašovat od 2. 9. do 31. 10. 2014.
Více informací (pravidla, ceny, zdroje dat) naleznete zde.

Odborným garantem soutěže je Fórum pro otevřená data.
Mediálním partnery jsou Lupa.czRoot.czSlunečnice.czJablíčkář.czProgramujte.com a Smartmania.cz.

Názor? Sem s ním!

Reagovat

Váš e-mail nebude viditelný veřejně.


*