Novinářská cena pro mladé talenty datové žurnalistiky

V rámci soutěže Novinářská cena 2013 vyhlašujeme zvláštní Cenu Googlu pro mladé talenty datové žurnalistiky. Ta je určena studentům a mladým lidem do 30 let, kteří se přihlásí se zajímavým nápadem, jak využít a zanalyzovat veřejná data a najít v nich nové souvislosti. Do soutěže se může hlásit jednotlivec či neformální tým s projektovým záměrem.

Vítěz získá nejen finanční odměnu, ale především odbornou pomoc redakce datové žurnalistiky iHNed.cz, v jejíž spolupráci vítěz projekt dokončí a uveřejní. Přihlašovat se můžete ZDE.

Kateřina Mahdalová 203 článků
Věnuje se datové a kontextové žurnalistice a svou profesi chápe jako službu veřejnosti. Autorka stovek vizualizací a analýz, založila web datovazurnalistika.cz, vedla datové projekty v České tiskové kanceláři, dlouhodobě spolupracuje s významnými světovými médii a agenturami (The Wall Street Journal, Deutsche Presse Agentur a dalšími). Za svou práci byla nominována na Novinářskou cenu v letech 2014 a 2018: poprvé v kategorii Inovativní online žurnalistika, podruhé za „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“. Miluje data a jejich vizualizace, stále se učí a jen tak se nevzdává. Říká-li někdo, že venku svítí slunce, a druhý, že prší, novinář/ka nemá slepě citovat oba. Má otevřít okno a ověřit, co se skutečně děje.