Návštěvnost serverů v uplynulém týdnu

Zaznamenali jsme návštěvnost vybraných serverů v týdnu do 25. 4. do 1. 5., jak ji odhaduje služba NetMonitor. Zpravodajské servery i bulvární weby byly v úterý, kdy skonala zpěvačka Iveta Bartošová, navštěvovány hojněji než v jiných dnech, jak vyplývá ze srovnání odhadované návštěvnosti reálných uživatelů, tzv. RUest.

Kromě Ahaonline.cz, který o 5,5 tisíce návštěvníků přišel, se všem serverům, dokonce i těm, které o zpěvaččině úmrtí neinformovaly, návštěvnost v úterý vyhoupla nahoru. Nejvíce z tragické události „vytěžil“ server Tn.cz, jemuž se návštěvnost oproti předchozímu dni zdvojnásobila. V absolutních číslech ale všechny servery výrazně ztrácejí za Novinkami.cz, které v úterý navštívilo na dva miliony čtenářů.

Nárůst návštěvnosti v úterý 29. 4. oproti předchozímu dni:

čtenost tab1


Pohybem myši po časové ose zjistíte, jak se proměňovala návštěvnost serverů v jednotlivých dnech, kliknutím na šipky vedle titulku zvětšíte graf na celou obrazovku:

Zdroj dat: NetMonitor, vizualizace: Yeseter Now

 

Kateřina Mahdalová 203 článků
Věnuje se datové a kontextové žurnalistice a svou profesi chápe jako službu veřejnosti. Autorka stovek vizualizací a analýz, založila web datovazurnalistika.cz, vedla datové projekty v České tiskové kanceláři, dlouhodobě spolupracuje s významnými světovými médii a agenturami (The Wall Street Journal, Deutsche Presse Agentur a dalšími). Za svou práci byla nominována na Novinářskou cenu v letech 2014 a 2018: poprvé v kategorii Inovativní online žurnalistika, podruhé za „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“. Miluje data a jejich vizualizace, stále se učí a jen tak se nevzdává. Říká-li někdo, že venku svítí slunce, a druhý, že prší, novinář/ka nemá slepě citovat oba. Má otevřít okno a ověřit, co se skutečně děje.

Názor? Sem s ním!

Reagovat

Váš e-mail nebude viditelný veřejně.


*