Kolik se kde spotřebuje toaletního papíru?

Co nám o světě říká spotřeba toaletního papíru? Mnoho!

V různých fázích našeho života se mění spotřeba různých hygienických potřeb. Pleny, toaletní papír, menstruační vložky, v pozdějších fázích života, o kterých se stále moc nemluví, pak s ochabujícími funkcemi vylučovacích orgánů opět narůstá spotřeba plen, pochopitelně že jiných, než kojeneckých. Z relativní popularity různých druhů hygienických potřeb sestavil Euromonitor zajímavou demografickou mapu světa.

Vidíme na ní, že země s prosperující, dynamickou ekonomikou (Spojené státy, Kanada, Brazílie, Jižní Afrika) mají vysokou spotřebu toaletního papíru, což koreluje s vysokým počtem koupelen na jednoho obyvatele. Velmi mladé populace v rozvojových zemích (jihovýchodní Asie, Mexiko) mají vysokou spotřebu dětských plen. V Číně můžeme pozorovat nárůst spotřeby dětských plen pravděpodobně kvůli uvolňující se “politice jednoho dítěte”. Zajímavé také je, že dámské hygienické výrobky se prodávají nejlépe v muslimských zemích, jako je Írán a Pákistán. Země s nízkou porodností a tedy stárnoucí populací (Japonsko a také řada západoevropských zemí) zase vykazují vyšší spotřebu výrobků souvisejících především s inkontinencí.

mapa toaletní potřeby1

 

Kateřina Mahdalová 194 článků
Novinářka. Autorka a šéfredaktorka webu datovazurnalistika.cz. Věnuje se zejména analytické, kontextové a datové žurnalistice, za niž byla v roce 2015 nominována na Novinářskou cenu OSF v kategorii Inovativní online žurnalistika.

Názor? Sem s ním!

Reagovat

Váš e-mail nebude viditelný veřejně.


*