Datová žurnalistika ve Washington Post po odchodu Ezry Kleina

Vcelku neznámý pětadvacetiletý blogger a komentátor Ezra Klein přišel do Washington Post v roce 2009. Nyní mimořádně úspěšnému novináři, zakladateli Wonkblogu táhne na třicet, v lednu z redakce odešel společně s dalšími klíčovými lidmi a podle mediálních expertů ho čeká hvězdná budoucnost ve Vox Media.

Téměř okamžitě po Kleinově odchodu Kleina Washington Post oznámil, že plánuje spustit nový web pod vedením ekonomického dopisovatele Jima Tankersleyho. Stále ještě nepojmenovaný projekt se podle Tankersleyho bude zaměřovat na analýzy a vizualizace dat týkajících se hlavních ekonomických otázek, například postavení žen na pracovním trhu. Nový Wonkblog tedy už nemá být postaven na jedné populární osobnosti. Více v angličtině zde.

Foto: Jim Tankersley (vlevo) a Ezra Klein, The Washington Post

Kateřina Mahdalová 203 článků
Věnuje se datové a kontextové žurnalistice a svou profesi chápe jako službu veřejnosti. Autorka stovek vizualizací a analýz, založila web datovazurnalistika.cz, vedla datové projekty v České tiskové kanceláři, dlouhodobě spolupracuje s významnými světovými médii a agenturami (The Wall Street Journal, Deutsche Presse Agentur a dalšími). Za svou práci byla nominována na Novinářskou cenu v letech 2014 a 2018: poprvé v kategorii Inovativní online žurnalistika, podruhé za „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“. Miluje data a jejich vizualizace, stále se učí a jen tak se nevzdává. Říká-li někdo, že venku svítí slunce, a druhý, že prší, novinář/ka nemá slepě citovat oba. Má otevřít okno a ověřit, co se skutečně děje.

Názor? Sem s ním!

Reagovat

Váš e-mail nebude viditelný veřejně.


*