Co je klíčové pro úspěchy ve studiu?

Deník The Guardian porovnal v šesti grafech výsledky studentů na anglických univerzitách podle jejich rasy, podle škol, ze kterých studenti na univerzity přišli (státní, výběrové atd.), podle pohlaví a podle toho, zda studenti pochází z tzv. znevýhodněných oblastí.

Ukazuje se, že například výsledky bílých studentů jsou častěji hodnoceny jako lepší než výsledky studentů s tmavou pletí, Asiatů nebo míšenců. Studenti z neselektivních škol jsou stejně úspěšní jako jejich kolegové ze škol výběrových. Výzkum, z něho Guardian vychází, rovněž ukazuje, že na vysokých školách se lépe daří studentkám než jejich mužským kolegům. Skutečnost, jak je hodnocena škola, ze které studenti na univerzitu přišli, je zcela nepodstatná; s úspěchem či neúspěchem konkrétního studenta pověst školy nijak nesouvisí. Méně se daří studentům, kteří pocházejí z nízkopříjmových rodin.

Kompletní zprávu včetně všech šesti interaktivních grafů najdete ZDE.

 

Female students perform better than males

 

 

Kateřina Mahdalová 203 článků
Věnuje se datové a kontextové žurnalistice a svou profesi chápe jako službu veřejnosti. Autorka stovek vizualizací a analýz, založila web datovazurnalistika.cz, vedla datové projekty v České tiskové kanceláři, dlouhodobě spolupracuje s významnými světovými médii a agenturami (The Wall Street Journal, Deutsche Presse Agentur a dalšími). Za svou práci byla nominována na Novinářskou cenu v letech 2014 a 2018: poprvé v kategorii Inovativní online žurnalistika, podruhé za „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“. Miluje data a jejich vizualizace, stále se učí a jen tak se nevzdává. Říká-li někdo, že venku svítí slunce, a druhý, že prší, novinář/ka nemá slepě citovat oba. Má otevřít okno a ověřit, co se skutečně děje.

Názor? Sem s ním!

Reagovat

Váš e-mail nebude viditelný veřejně.


*